Dodáváme komůrkové ( dutinkové ) polykarbonátové desky světoznámých značek, především Makrolon®, Lexan. Zajišťujeme vše od poradenství, formátování desek, prodej děleného materiálu, rozvoz po celé ČR.

Komůrkové ( dutinkové ) polykarbonátové desky jsou vynikající materiál pro tepelně izolační nerozbitné zasklívání, prosvětlování a zastřešení. Jsou opatřeny ochrannou vrstvou proti UV záření, která zajišťuje mimořádnou odolnost vůči stárnutí vlivem klimatických podmínek, zabezpečuje dlouhou životnost, zajišťuje dlouhodobé zachování optických vlastností a pomáhá zachovat vysokou tuhost a únosnost. Touto vrstvou je opatřena jedna strana desek, která je zřetelně označena potištěnou ochrannou fólií. Tato strana musí být vždy instalována směrem ven.

Díky vysoké rázové houževnatosti zajišťují polykarbonátové desky vysokou bezpečnost, je vyloučen vznik střepů a dále se minimalizuje možnost poškození při dopravě a montáži. Polykarbonátové komůrkové desky lze instalovat rovné nebo ohnuté zastudena ( některé typy desek není možné zastudena ohýbat, např. desky s vnitřní strukturou " M "). Pokud poloměr ohybu není menší než minimální doporučený poloměr ( viz. technické údaje ), nemá ohyb negativní vliv na mechanické vlastnosti desek, ale naopak se díky vzniklé klenbě zvyšuje únosnost.

Speciální úpravy komůrkového polykarbonátu:

  • IQ Relax/IR
    • redukuje nárůst teploty pod deskou (zimní zahrady, ...)
  • NoDrop
    • speciální úprava ze spodní strany desek zbraňuje tvorbě kapek (bazény, zimní zahrady, ...)
  • 2UV
    • oboustranná UV vrstva pro aplikace, kde jsou obě strany desky vystaveny působení UV záření (dělící příčky na balkonech, ...)