Splitová tepelná čerpadla

Splitová tepelná čerpadla

Moderní a úsporný zdroj tepla s možností chlazení, kdy při plynule řízenému výkonu kompresoru i ventilátoru dosahuje splitové tepelné čerpadlo ENBRA  hospodárného a tichého provozu. Prostřednictvím internetového připojení a přehledné regulace je skvělou volbou pro moderní dálkový dohled. Instalace venkovní a vnitřní jednotky je umožněna až do vzdálenosti 30 m.

Mezi přední výhody splitových tepelných čerpadel ENBRA je především jejich výkon. U jednotek  je 100% topný výkon až do -15 °C a provozní rozsah až do -28 °C. S vlastní regulací, kterou lze ovládat až 3 topné okruhy a velmi tichým provozem se řadí mezi nejlepší produkty tepelných čerpadel na trhu. Výstupní teplota je 60 °C a každá vnitřní jednotka je navíc vybavena elektro ohřevem. Parametry jsou potvrzeny nezávislou autorizovanou zkušebnou EHPA Q.

Jednotlivé modely tepelných čerpadel se od sebe liší především jmenovitým topným výkonem v chladném prostředí (od 4 kW do 14 kW při A-7/W55). Chladící výkon jednotek Power Inverter S (od 4,5 kW do 5,4 kW při A35/W7). Všechny jednotky jsou vybaveny jedním ventilátorem umožňující extrémně tichý provoz jednotek.

Pět rad pro výběr tepelného čerpadla


Hlavním důvodem pro koupi tepelného čerpadla je úspora peněz. I přes vyšší pořizovací náklady se tato investice vyplatí, protože její návratnost činí zhruba 5 let. Navíc topení pomocí tepelného čerpadla je velmi komfortní. Bez starostí s palivem, obsluhou zařízení či vysokou prašností v domě můžete topit za cenu srovnatelnou s provozem kotle na dřevo. Připravili jsme pro vás několik tipů, pro pořízení nejvhodnějšího tepelného čerpadla.Hlavním důvodem pro koupi tepelného čerpadla je úspora peněz. I přes vyšší pořizovací náklady se tato investice vyplatí, protože její návratnost činí zhruba 5 let. Navíc topení pomocí tepelného čerpadla je velmi komfortní. Bez starostí s palivem, obsluhou zařízení či vysokou prašností v domě můžete topit za cenu srovnatelnou s provozem kotle na dřevo. Připravili jsme pro vás několik tipů, pro pořízení nejvhodnějšího tepelného čerpadla.Hlavním důvodem pro koupi tepelného čerpadla je úspora peněz. I přes vyšší pořizovací náklady se tato investice vyplatí, protože její návratnost činí zhruba 5 let. Navíc topení pomocí tepelného čerpadla je velmi komfortní. Bez starostí s palivem, obsluhou zařízení či vysokou prašností v domě můžete topit za cenu srovnatelnou s provozem kotle na dřevo. Připravili jsme pro vás několik tipů, pro pořízení nejvhodnějšího tepelného čerpadla.Hlavním důvodem pro koupi tepelného čerpadla je úspora peněz. I přes vyšší pořizovací náklady se tato investice vyplatí, protože její návratnost činí zhruba 5 let. Navíc topení pomocí tepelného čerpadla je velmi komfortní. Bez starostí s palivem, obsluhou zařízení či vysokou prašností v domě můžete topit za cenu srovnatelnou s provozem kotle na dřevo. Připravili jsme pro vás několik tipů, pro pořízení nejvhodnějšího tepelného čerpadla.

Hlavním důvodem pro koupi tepelného čerpadla je úspora peněz. I přes vyšší pořizovací náklady se tato investice vyplatí, protože její návratnost činí zhruba 5 let. Navíc topení pomocí tepelného čerpadla je velmi komfortní. Bez starostí s palivem, obsluhou zařízení či vysokou prašností v domě můžete topit za cenu srovnatelnou s provozem kotle na dřevo. Připravili jsme pro vás několik tipů, pro pořízení nejvhodnějšího tepelného čerpadla.

Nebojte se pořizovací ceny

Koupě tepelného čerpadla je nemalou investicí, která se vám však rychle vrátí. Na topení totiž ušetříte i 80 % nákladů. Teplené čerpadlo vám sníží měsíční náklady na topení v rodinném domě běžné velikosti z 3 000 Kč na 800 Kč. Návratnost pořízení čerpadla v hodnotě 120 000 Kč tak činí pět let.

Jak spočítat provozní náklady tepelného čerpadla?

Zvolte správný druh tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla se rozdělují do několika typů podle způsobů získávání a předávání tepla. Zařízení voda – voda, které čerpá teplo z podzemní vody a předává jej vodě v topném systému, patří k oblíbeným díky nízkým provozním nákladům. Na druhou stranu však má vyšší náklady na servis a je zde i vyšší cena samotného zařízení. Tepelné čerpadlo země – voda poskytuje zase vyrovnaný výkon, vysoký topný faktor a dlouhou životnost. Čerpadlo vzduch – voda, které si bere teplo z okolního venkovního vzduchu, láká nižší cenou. Také jeho instalace je poměrně snadná. Oproti jiným druhům zařízení však nabízí menší účinnost, je hlučnější a závislé na změnách venkovní teploty. Výběr tedy není snadný, a proto je ideální nechat si poradit odborníkem, který vám doporučí vhodný typ i s ohledem na velikost vašeho domu a místní podmínky.

Nešetřete za každou cenu

Tepelná čerpadla o stejném výkonu se často výrazně liší cenou. Rozdíly jsou v řádu desítek tisíc korun. Přesto se nevyplatí vybírat jen podle ceny. Ne vždy je pořizovací cena tepelného čerpadla skutečně cenou výslednou. K levnějším čerpadlům je často nutné dokoupit nejrůznější součástky, bez kterých zařízení nemůže pracovat. Dražší výrobky již mají vše potřebné instalováno. Levnější čerpadla mají také vyšší provozní náklady a spotřebu elektřiny. A v neposlední řadě různá cena často znamená různou záruku vztahující se na čerpadlo a jeho komponenty. Pří výběru čerpadla proto pečlivě zvažte všechny parametry.

Čerpadla umí víc, než jen topit a chladit

Zajímavou předností tepelných čerpadel je také možnost s jejich pomocí využívat i další technologie v domě. K čerpadlu lze například snadno doplnit řízené větrání, které bude mnohem levnější než instalace samostatného větracího systému. "Díky rekuperaci můžeme získat odpadní teplo například z kuchyně či koupelny a ohřívat čerstvý přiváděný vzduch do obytných místností, a tím ušetřit…" uvedl Karel Kincl, produktový manažer společnosti ENBRA, která nabízí také energetické audity budov. 

Neřešte pouze změnu zdroje
Se změnou zdroje na nízkoteplotní se váže i přepočet původních elementů soustavy, například radiátory navrhnuté na tepelný spád při využití kotle na tuhá paliva mohou s nižší dodávanou teplotou mít nižší výkon. Důsledkem tedy může být, že v některých místnostech bude potřeba radiátor vyměnit za optimalizovaný typ výkonově.voda - voda ze spodní nebo povrchové vody